Tutvustus

Peamiselt kirjutan raamatutest, küllap tuleb lisaks teemasid juurde, näiteks vinüülplaatidest, paberrahast, müntidest, märkidest või muust sarnasest kraamist. Põhirõhk jääb aga raamatutele.

Esialgu on kavas kirjutada ülevaateid erinevate raamatute hindadest viimase 10-12 aasta jooksul. Eelkõige on jutt varem välja antud ja erinevatel põhjustel hinnaliseks, haruldaseks või nõutuks muutunud raamatute. Samas on viimase paarikümne aasta jooksul välja antud raamatute tiraažid olnud suhteliselt väikesed, seega leiab materjali sarnaste ülevaadete jaoks ka nende seast. Näiteks erinevad käsiraamatud, ajalooraamatud, raamatud enesearengust ja juhtimisest, samuti ilukirjandus, näiteks ulme (F-sari), klassika (Punane raamat) ja moodne klassika (Moodne aeg).

Teise suunana teen aeg ajalt ülevaateid, kuidas läheb erinevatel raamatumüügi, -laenutuse ja -vahetuse keskkondadel. Esimesed ülevaated ja tutvustuse tegin siin ja siin. Kui tuleb juurde huvitavaid lahendusi või ostu-müügi kohti, kirjutan ka nendest.

On veel mõned ideed, millest kirjutan järgmise paari kuu jooksul. Üks teema, millest kirjutan on seotud e-raamatutega, eeskätt erinevate tasuta eestikeelsete e-raamatutega . Teine teema on  nüüd juba Eestis hästi tööle läinud „raamat nõudmisel“ (Print on Demant) võimalusest.

Lugemiseni